صادرات زرشک پفکی درجه یک ایران به کانادا

صادرات زرشک پفکی درجه یک ایران به کشور های متعددی انجام می گردد.

یکی از مقاصد مهم صادراتی زرشک ایرانی کشور کانادا می باشد. از دیگر محصولات ایرانی ای که مورد توجه تجار کانادا قرار می گیرد می توان به محصولاتی نظیر پسته،خرما و کشمش نیز اشاره نمود که هر ساله در حجم قابل توجهی به این کشور صادرات می گردد که موجب افزایش ورود ارز به داخل ایران نیز می شود و این مساله به پیشرفت شرایط اقتصادی کمک شایانی می نماید.

بهترین زرشک برای صادرات به کانادا و آمریکا کدام است؟

در بین انواع زرشک ایرانی تنها نمونه ای خاص از زرشک خراسانی که معروف به پفکی می باشد مورد استقبال تجار کشور های کانادا و آمریکا قرار می گیرد.

زرشک پفکی محصولی لوکس و اعلا به حساب می آید و نسبت به انواع دیگر این محصول دارای قیمت بالاتری هم می باشد.

البته لازم به ذکر است که نوع مصرف، توان خرید و سلیقه ی بازار در هر کشوری متفاوت می باشد و باید با بدست آوردن شناخت از آن بازار هدف اقدام به تهیه ی محصول برای صادرات نمود.

فروش بی واسطه زرشک صادراتی

میزان تولید سالانه ی زرشک در ایران تقریبا برابر با 14 هزار تن در سال می باشد، از این رو به عنوان بزرگترین تولید کننده ی این نوع خاص زرشک در جهان به شمار می رود.

انواع مختلف این محصول علاوه بر ویژگی های ظاهری ای که با یکدیگر دارند از نظر نوع کاربرد نیز با یکدیگر متفاوت می باشد.

به طور کلی زرشک ایرانی را می توان به سه دسته ی کلی زیر تقسیم بندی نمود:

 • زرشک پفکی
 • زرشک دانه اناری
 • زرشک تالاری

از دیگر تفاوت های مهمی که می توان به ان اشاره نمود تفاوت در قیمت ان ها می باشد که برای خریداران این محصول بسیار مهم نیز می باشد.

جالب است بدانید که اغلب مصرف کنندگان عادی در هنگام خرید زرشک قادر به تشخیص و تمیز دادن انواع زرشک از یکدیگر نمی باشند، لذا توصیه می شود که برای تجربه ی خرید خوب و رضایت بخش از طریق مراکز معتبر اقدام نمایند.

یکی از ساده ترین راه ها برای خرید بی واسطه انواع زرشک مراجعه به شهر های اصلی تولید کننده ی این محصول است. از مهمترین شهر های تولید کننده ی زرشک ایرانی می توان از شهر های زیر نام برد.

 • بیرجند
 • مشهد
 • قائنات
 • زیر کوه

تسهیلاتی که در طی چند سال گذشته از طرف دولت به کشاورزان ارائه شده است می تواند موجب توسعه ی باغات و بهبود کیفیت محصول صادراتی گردد.

مرکز پخش زرشک در تهران

بازاربزرگ  تهران از مهمترین بازار های داخلی کشور می باشد که محصولات متعددی در آن عرضه می گردد و هر روزه تجار و خریداران بزرگ و کوچک بسیاری برای تامین کالاهای مورد نیاز خود به آن مراجعه می کنند. زرشک نیز از جمله ی محصولاتی است که می توان برای خرید عمده ی آن به این بازار مراجعه نمود.

تهران به عنوان مرکز پخش انواع آجیل و خشکبار محل مناسبی برای بازدید و خرید حضوری بسیاری از اقلام می باشد.

نا گفته نماند که از اوایل دهه ی نود تا به امروز خرید و فروش های اینترنتی محبوبیت بالایی در بین مردم پیدا کرده است و امکان خرید محصولات مورد نیاز از راه دور بدون حضور در محل را برای همگان فراهم ساخته است.

البته باید توجه داشت که برای استعلام قیمت و خرید تنها به سایت ها و پایگاه های  مجاز و معتبر اینترنتی باید مراجعه نمود.

به جز تهران شهر های مشهد، شیراز و اصفهان نیز از جمله شهر هایی هستند که حجم قابل توجهی از زرشک تولیدی در ان برای تامین نیاز خریداران داخلی و نیز صادراتی به صورت عمده عرضه می گردد.

7 خاصیت شگفت انگیز زرشک

زرشک یا همان یاقوت سرخ خراسان خواص بسیاری دارد و می توان آن را به صورت دمنوش، عصاره، آب میوه و یا حتی به همان شکل میوه ی زرشک تازه یا خشک مورد استفاده قرار داد تا بتوان از خواص بی نظیرش بهره برد.

در اینجا به 8 خاصیت شگفت انگیز زرشک اشاره می کنیم:

 1. کاهش وزن و لاغری
 2. درمان سنگ کلیه
 3. درمان کبد گرم و کبد چرب
 4. کاهش التهابات پوستی  و جوش
 5. پایین آورنده ی حرارت بدن
 6. احتمال حمله ی قلبی را کاهش می دهد
 7. می تواند  از بسیاری از عفونت ها پیشگیری کند

وجود این ویژگی ها در زرشک ایرانی سبب شده تا از این محصول در صنایع دارویی و نیز آرایشی و بهداشتی بسیار استفاده شود.